1390/2/12 دوشنبه رئیس انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه: بیست عنوان کتاب جدید در بیست وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می‌شود

رئیس انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با اعلام شرکت این انتشارات در بیست وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از عرضه تمامی آثار منتشره پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، به همراه 20 عنوان کتاب جدید، خبر داد.

 

رئیس اداره چاپ و انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه، تعداد آثار عرضه شده در نمایشگاه بیست و چهارم را بیش از 130 عنوان ذکر کرد و گفت: تمامی کتاب‌های این انتشارات مبتنی بر رویکرد بومی و اسلامی به علوم انسانی و در قلمرو «علم دینی» است که توسط محققان وپژوهشگران پژوهشگاه تالیف شده است.

 

حسن سلطانی با اشاره به تولید و توسعه علم‌دینی و بازنگری در علوم انسانی با رویکرد اسلامی به عنوان رسالت اصلی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، چاپ و انتشار نتایج تحقیق و پژوهش در این زمینه را از مهم‌ترین بخش‌های روند تولید علم‌دینی دانست.

 

وی موضوع کتاب‌های منتشره در انتشارات پژوهشگاه را اقتصاد، تاریخ، حقوق، فلسفه علوم انسانی، فلسفه و کلام، روان‌شناسی، علوم‌تربیتی، علوم‌اجتماعی، علوم‌سیاسی، مدیریت و علوم‌قرآنی نام برد.

 

سلطانی با اشاره به چاپ و انتشار 20 عنوان کتاب جدید و20 شماره از نشریات علمی- تخصصی وعلمی- پژوهشی در فاصله نمایشگاه سال گذشته تا نمایشگاه امسال افزود: علاوه بر این تعداد، در یک سال گذشته بالغ بر 41 عنوان کتاب تجدید چاپ شده‌اند که در این نمایشگاه در معرض نمایش و فروش قرار خواهد گرفت.

 

این مقام مسئول انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه 5 نشریه علمی منتشر شده از سوی پژوهشگاه را فصلنامه علمی- پژوهشی روش‌شناسی علوم انسانی، دوفصلنامه علمی- تخصصی مطالعات اسلام و روان‌شناسی، دوفصلنامه علمی- پژوهشی جستارهای اقتصادی، دوفصلنامه علمی- تخصصی اسلام و علوم اجتماعی و دوفصلنامه علمی-پژوهشی تربیت اسلامی، نام برد که در این نمایشگاه ارائه خواهد شد.

 

حسن سلطانی همچنین ارائه لوح فشرده فصلنامه روش‌شناسی علوم انسانی را به عنوان اولین تجربه نشر الکترونیک پژوهشگاه معرفی کرد که در غرفه انتشارات عرضه می‌شود.

 

وی اطلاعات بیشتر پیرامون این آثار را در سایت اینترنتی پژوهشگاه به آدرس www.rihu.ac.ir قابل دسترسی دانست و از اساتید ،محققان ، طلاب ودانشجویان حوزه ودانشگاه جهت بازدید از غرفه انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، واقع در بخش ناشران دانشگاهی بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بخش ناشران دانشگاهی، سالن 20 قسمتB غرفه 34دعوت کرد.

 

این مقام مسئول پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، ابراز امیدواری کرد که نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های گذشته از رشد کمی و کیفی قابل قبولی برخوردار بوده و حضور ناشران مطرح داخلی و خارجی باعث رونق هرچه بیشتر آن و دسترسی علاقه‌مندان به کتاب‌های روز ایران و جهان باشد.

 

بیست وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران چهارشنبه 14 اردیبهشت ماه سال جاری در محل مصلی بزرگ امام‌خمینی(ره) تهران گشایش یافته و تا 24 این ماه همه روزه از ساعت 10 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان به کتاب خواهد بود.