معرفی کتاب:‌داستان یک رساله

داستان یک رساله داستان آدم هایی است که در راه رسیدن به هدف، عاشقانه تلاش می کنند و از شکست نمی هراسند. داستان انسانهای مشتاق است و موانعی که بر سر راه آنهاست. در این کتاب جمع و جور، نویسنده به شیوه ای داستان گونه به بایدها و نبایدهای پایان نامه نویسی می پردازد و از تجربیات تلخ و شیرین خویش سخن می گوید. تجربیاتی که آسان بدست نیامده اما او قصد دارد آنها را آسان با دیگران در میان گذارد.

از متن کتاب:‌ خردمند کسی نیست که زیاد می داند. خردمند کسی است که به آنچه می داند، عمل میکند. دانسته ها زندگی کسی را تغییر نمی دهند، بلکه عمل به آنهاست که زندگی را متحول می سازد.

برخی از ما دوست داریم تا آنجا که می توانیم، بیاموزیم و تمام ظرفیت های فکری خود را تا حد توان به آموختن مطالب اختصاص دهیم!
این دقیقا همان کاری بود که سالها بدون اندیشه به این فرآیند و در نظر گرفتن نتیجه انجامش می دادم! تنها زمانی متوجه اشکال این شیوه شدم که چالشی بزرگ تمام زندگی ام را تحت تاثیر قرار داده و به اصطلاح خلع سلاحم کرد! زلزله ای تمام عیار که نه تنها زندگی، بلکه تمامی آموخته ها و باورهایم را به چالش کشید. ناگهان دریافتم، قسمت اعظم مطالبی که طی سالهای متوالی و با صرف وقت، هزینه و تلاش فراوان آموخته بودم، برای رویارویی با رخدادهای مختلف زندگی به درد نمی خورد!…هنگام نوشتن پایان نامه، دانشجو همچون پرنده ای است که برای آموختن پرواز و اوج گرفتن در آسمان دانش و پژوهش علاوه بر تلاش خود نیازمند هدایت، حمایت، و صبوری استاد است، ولی متاسفانه گاه حس می کند به خاطر برخی محدودیت های از پیش تعیین شده یا امکان پرواز ندارد و یا به امان خدا رها شده است! برای من بیشتر قسمت دوم اتفاق افتاد. در ابتدا احساس می کردم دامنه پروازم بسیار محدود شده، ولی پس از کسب مجوز برای شروع پایان نامه و آغاز کار حس کردم به حال خود رها شدم!؟

داستان یک رساله: داستانی برای آنها که از نوشتن پایان نامه هیچ نمی دانند! نویسنده سیما مهذب
ناشر طراوت، ۱۳۸۹٫ قیمت ۳۰۰۰ تومان
تعدا صفحات: ۱۶۰

فصل اول: کلیات
فصل دوم: پیشینه
فصل سوم: روش تحقیق
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل نتایج
فصل پنجم: نتیجه گیری
فصل آخر: دفاع
خانم مهذب درباره این کتاب در این پادکست توضیح می‌دهند (صدای محیطی در پادکست زیاد است و من به این دلیل عذر‌خواهی می‌کنم. به نظرم وجود این پادکست اینقدر مفید بود که با کیفیت نه‌چندان عالی هم منتشر شود) :

 

درباره نویسنده:‌ سیما مهذب حسینیان دارای دکترای مدیریت استراتژیک (کارشناس ارشد مدیریت آموزشی و کارشناسی تعلیم و تربیت) می‌باشد و بیش از ۱۸ سال است که به صورت کارشناس رسمی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه‌های غیرانتفاعی همکاری دارند. علاقه اصلی ایشان در زمینه حرفه‌ای مطالعه، ترجمه و تدوین متون مدیریتی بویژه در حیطه تازه‌های رفتار سازمانی، آینده پژوهی، تفکر سیستمی و مدیریت زنان است.
/ 3 نظر / 15 بازدید
alefkaf

سلام یه سوال چند تا مرجع برای بررسی رفتاری نویسنده داستان کوتاه یا بطور کلی شناخت روانشناسی نویسنده داستان کوتاه میدونی شاید به نظر مسخره بیاد اما فکر میکنم کسانی که داستان کوتاه مینویسن فلسفه قوی تری دارن حالا میخوام تو فرمول داستان کوتاه ریز بشم و از بین متد های اموزشی یه یه فرمول بدرد بخور گیربیارم خوشحال میشم کمکم کنی

alefkaf

سلام در مورد شیوه های داستان کوتاه نویسی اگر کتابی برای دانلود سرغ داری یه خبری بهم بده

موسوی

ن والقلم ومایسطرون باسلام وبلاگی پربار وغریبی است خداوند بقلمت وانگشتانت قوت دهد بنده ادرس وبلاگتان را در وبلاگم لاینک نمودم واگر ممکن است جنابعالی نیزادرس وبلاگ بنده را داخل وبلاگ ارزشمند خودتان لینک فرمائید باتشکر