دوباره اون آهنگو بزن سم ، از این آب ننوشید / آلن

دوباره اون آهنگو بزن سم ، از این آب ننوشید

 

وودی آلن

بهرنگ رجبی

 

انتشارات چشمه

دوباره اون آهنگو بزن سم : یک فیلم نامه در مورد مردی به اسم الن که در برابر زن ها اعتماد به نفس خیلی پایینی داره و برای جلب نظر اونها سعی می کنه خودشو عوض کنه و جور دیگه یا باشه . حالا که زنش ترکش کرده شدید در پی دوستی دختری دیگر می باشد ...

از این آب ننوشید : نمایش نامه در مورد یک خانواده توریست آمریکایی که در یک کشور کمونیست به جرم جاسوسی تحت تعقیب هستند و به سفارت پناه می برند .

فیلم نامه را دوست داشتم مایه های طنزش و دیالوگهاش قشنگ و گیرا بود . ساده بود و در عین حال طنز زیبایی داشت . نمایش نامه اش هم خوب بود طنزش خیلی ظریف و زیبا بود ولی موضوعش برام جذاب نبود در عین اینکه چاپش بد بود و برخی صفحات را نداشت . ظاهرا هر دوی این داستان ها هم با بازی خودش اجرا شدن .

وودی آلن از دوستداران موسیقی جاز هست و خودش هم کلارینت می زنه . اون با تعدادی از دوستانش توی هتلی توی نیویئرک دوشنبه ها جاز می زنند و حتی برای گرفتن اسکاار یکی از فیلماش به مارسم نرفت چون مراسم اسکار با زمان این نوازندگیش تداخل داشت !

 

قسمت های زیبایی از کتاب

تو از سینما خوشت می یاد چون جزء تماشاگرهای قهار زندگی یی . من مث تو نیستم . من آدم عملم .

 

راستش اینه که آدم هیچ وقت نمی دونه چی می خواد . آدم فکر می کنه یه جور آدم مشخصو می خواد و بعد یکیو می بینه که هیچی از چیزهایی که می خواسته رو نداره و بدون هیچ دلیلی عاشقش می شه .

از http://bestbooks.blogfa.com/

 

 

/ 0 نظر / 30 بازدید