بیوگرافی سیدنی شلدون | نویسنده

سیدنی شلدون ، در 11 فوریه سال 1917 در شیکاگوی آمریکا به دنیا آمد . پس از گذراندن شش ماه در دانشکده در دوران رکود اقتصادی آمریکا ، او ناگریز شد به حمایت مالی خانواده بپردازد. در این مدت او مشاغلی همچون گویندگی تئاتر ، فروشنده کفش و حتی گارسون رستوران را تجربه کرد. وقتی شلدون در یک سالن سینما کار گرفت تصمیم گرفت کار و حرفه اش همین باشد. نویسندگی برای هالیوود .
در آن زمان او با بن رابرتز که آدمی مثل خود او و با
استعدادهایی مشابه بود ، تعداد زیادی سناریو برای فیلمهای موسوم به "درجه دوم " نوشتند و به استودیوها میفروختند. در زمان جنگ جهانی دوم آنها نمایشنامه های معروفی چون " بیوهشانس"، جک پات، و" با موسیقی رویا ببین " را برای برادوی نوشتند و کار کردند .
او زودتر از 53 سالگی به نوشتن رمان روی نیاورد. اولین کتاب
او " صورت برهنه " نام داشت. او در آن زمان به خاطر نوشتن نمایش "پتی دوک" و "من زنی را در خواب می بینم" یک نویسنده موفق تلویزیونی بود و قبل از وارد شدن به فعالیتهای تلویزیونی، به واسطه نوشتن فیلمنامه" مرد مجرد " و " بابی ساکسر" در سال 1947 جایزه اسکار و بخاطر نوشتن " سرخ موی برادوی " در سال 1959 جایزه "تونی" را نصیب خود کرده بود . پس از آن با نوشتن رمان " آن سوی نیمه شب " که عنوان پرفروشترین رمان سال را به خود اختصاص داد، توانست جایگاه خود را در میان مخاطبان تثبیت کند، و نام او را در لیست پر فروشترین ها قرا داد. دیگر نوشتن رمان برای شلدون تبدیل به یک کار تمام وقت شده و او تمام ذهنش را روی رمانهایش متمرکز کرده بود؛ با کسب تجارب و موفقیتهای بسیار یکی پس از دیگری کتابهای خود را منتشر میکرد . غریبهای در آینه (1976)، خط خون (1977)، خشم فرشتگان (1980)، استاد بازی (1982)، اگر فردا بیاید (1985)، خاطرات نیمه شب (1990)، دنیا به آخر میرسد (1994) ، صبح، ظهر و شب (1955)، بهترین نقشههای حساب شده (1997)، عنوان کتابهایی هستند که هر کدام اعتبار و شهرت نویسنده را در این زمینه تصدیق میکنند. آثار او در بیشتر کشورهای دنیا خواننده دارد و شلدون عنوان نویسندهای را که رمانهایش بیشترین ترجمه جهانی را داشته، از آن خود کرده است.
وی در فوریه سال 2007 درگذشت
.

 

 

از

http://forum.funpatogh.com 

/ 1 نظر / 29 بازدید
شيطوني

سلام دوست خوبم خيلي وبلاگه خوبي داري موفق و سربلند باشي اگه لايق دونستي به سايته منم سر بزن و خوشحالم ميكني اگه منو بذاري لينك دوستانت قول ميدم دوسته خوبي برات باشم به آينده اميدوار باش برات از خدا ميخواهم به اندازه يه عالمه بهت زيبايي بده اگه خريد كني تخفيف اساسي ميگيري اين گل ها تقديم تو باد [گل][گل][گل][گل][گل][گل]