انسان در شعر رابرت فراست ،هجوم آفتاب،زیر چتر شیطان،بلندی‌های بادگیر

ماندگار

 

نام کتاب :انسان در شعر رابرت فراست
نویسنده : بهروز حاجی محمدی
انتشارات: ققنوس
قیمت : ۶۹۰۰۰ ریال
شعر رابرت فراست، جهان ساده و در همان حال شگفت‌انگیزی است که در آن، زندگی به طبیعی‌ترین شکل خود جاری است. طبیعت، تجلیگاه ارکستر باشکوه و همنواز هستی است. هر پدیده طبیعی، سازی است بسزا با نوایی که درخور و شایستۀ آن است . در این قطعۀ هماهنگ، با تمام فراز و فرودها، هیچ نتی ناهمساز نیست. انسان فراست در جهان و طبیعتی که او را نادیده می‌گیرد در راه برقراری نظم و آرامش تلاش می‌کند . اما به خوبی می داند که همین آشفتگی به ماهیت او به عنوان انسان تعین می‌بخشد. در واقع حضور انسان و مبارزه‌اش با آشفتگی‌های موجود الهام بخش او در خلاقیت است. طوفان می‌وزد و در شامگاهی زمستانی، پرنده‌ای در آشیان سر در زیر بال فرو برده است. خرگوشی در پناهگاهش سحر را به انتظار نشسته است. انسان، در تشویش و تنهایی است. با طلوع خورشید، نخستین شعاع آفتاب بر بال پرنده بوسه می‌زند. از دودکش کلبه‌های روستا گرمای زندگی برمی‌خیزد. رد پای گاری و اسب و انسان، حکایتگر تداوم تنیدگی زندگی است. همسایه را دستی تکان باید داد. روز دیگری برای انسان در محدوده‌ای مقدر آغاز شده است.
 

 

نام کتاب: هجوم آفتاب
نویسنده : قباد آذرآئین
انتشارات: هیلا
قیمت : ۱۵۰۰۰ ریال
مجموعه داستان‌های این کتاب روایتی است از اضمحلال یک خانواده در قالب ویرانی یک خانه. «بولدوزرها فردا می‌آیند. این بار توپشان حسابی پر است. عزمشان را جزم کرده‌اند. خط و نشان کشیده‌‌اند که ملاحظه هیچ کس را نخواهند کرد. رئیسشان گفته کارها نباید بیش از این معطل بماند. دیروز دو نفر آمده بودند سرکشی ساختمان.» قباد آذرآئین نویسنده اهل جنوب کشورمان که پیش از این مجموعه داستان حضور و پسری آن سوی پل را از او خوانده‌ایم، این بار با ده داستان کوتاه زندگی انسان‌هایی را روایت می‌کند که با رنج و کار بیگانه نیستند.


نام کتاب :زیر چتر شیطان
نویسنده : محمد ایوبی
ناشر: هیلا
قیمت : ۳۸۰۰۰ ریال
محمد ایوبی نویسنده نام آشنای جنوبی این بار داستانی را روایت می‌کند که شخصیت‌های اصلی‌اش مردم کوچه و خیابان‌های شهرش است. «کودک محو می‌بیند سایه‌روشن انگار و انبوه، لکن محو. مرد، او را می‌دهد به دست دیگر و جوری می‌گذاردش که چانه کوچک و لطیفش بر شانه استخوانی نخورد. کودک حس می‌کند زمین جابجا می‌شود و هراس می‌کند، اما مرد دست چپ را می‌گذارد پشت کمر کودک و بفهمی نفهمی فشار می‌دهد تا کودک حس کند دستی بزرگ و استخوانی محافظ اوست. بوی نرمتاب رود می‌آید. اول کودک نمی‌شناسد این بو را. بار اولی است که بوی آب و آفتاب را با هم به مشام می‌کشد. مرد، آه می‌کشد و ...» ایوبی از جمله نویسندگانی است که نثر او فضای گرم و صمیمی جنوب کشورمان را تداعی می‌کند.

 


نام کتاب: بلندی‌های بادگیر
نویسنده : امیلی برونته
مترجم : نوشین ابراهیمی
انتشارات: نشر افق
قیمت : ۴۰۰۰ تومان
این رمان یکی از آثار برجسته کلاسیک دنیا محسوب می شود.
براساس رمان کلاسیک بلندی‌های بادگیر اثر امیلی برونته تاکنون نمایش‌های موزیکال، تئاتر، اپرا و فیلم‌های بسیاری ساخته شده است و کارگردانان آمریکایی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و ژاپنی هر یک برداشت خود را از این اثر به شیوه‌ای خاص بیان کرده‌اند.

 

/ 8 نظر / 32 بازدید
رضا

سلام دوست عزیز وبلاگ قشنگی داری انشاالله موفق باشی به فروشگاه ما هم سر بزن مرسی از وبلاگت[قلب]

غرغرو

دقیقا چظور باید ثبت نام کرد؟

علی لاوگود

سلام. خیلی وبلاگ مفید و خوبی دارید. فقط ای کاش خلاصه ی کتاب بلندی های باد گیر رو (حتی شده در 2 3 خط )می نوشتید. موفق باشید.

علی لاوگود

باز هم سلام. در پست های قدیمی ترتون دیدم کتاب ناتور دشت رو معرفی کردید.چون در اون دوره من کتاب "خداحافظ گری کوپر"رو هم خوندم ناتور دشت من رو یاد اون انداخت.البته سبک نوشتنشون هم تا حدودی به هم شبیهه و به زبان کاملا عامیانه نوشته شده. اگه اون رو تو وبلاگتون معرفی نکردید پیشنهاد می کنم اون رو هم بزارید چون واقعا کتاب خوبیه.(خودتون هم حتمن بخونید گر چه احتمال می دم خونده باشید.نویسنده ش هم رومن گاریه) خدا نگهدار.

VJ

با سلام.با تشکر از وبلاگ پرمحتوایتان.لطفا با وبلاگ بنده تبادل لینک کنیم.منتظر جواب هستم.با آرزوی موفقیت برای خود و وبلاگتان.

AON

سلام وبلاگ پرمحتوی دارین من هر هفته واسه کتابخانه خودم 7 تا کتاب میخرم به عبارتی روزی 1 دونه! شما رو لینک کردم خوشحال میشم شما هم اینکار رو بکنید!