معرفی کتاب " اسرار نیکولاس فلامل جاودان"

مجموعه ی 6 جلدی «نیکولاس فلامل جاودان»، اثر «مایکل اسکات»، نویسنده ی ایرلندی است که نگارش آن*ها را از سال 2007 آغاز کرده است.
او که به افسانه ها و اسطوره ها علاقه ی خاصی دارد، در این مجموعه به زندگی مشهورترین کیمیاگر تاریخ پرداخته است؛ کیمیاگری به نام «نیکولاس فلامل» که راز زندگی جاودان را در کتابی که از آن محافظت می*کند کشف کرده است.

بر اساس افسانه ها، این جادوگر در 28 سپتامبر 1330 در پاریس به دنیا آمده و طبق تاریخ در سال 1418 نیز از دنیا رفته است؛ اما پس از مرگش قبر او و زنش را خالی یافتند... به همین دلیل هم بسیاری معتقدند نیکولاس فلامل زنده است؛ چرا که او راز زندگی جاودان را در کتاب «آبراهام دانشمند» کشف کرد.
کتابی با قدرت جادویی که اگر به دست نیروهای نااهل بیفتد میتواند جهان را به نابودی بکشاند.
«دکتر جان دی» یکی از همین نیروهاست که نقشه ی نابودی جهان را هنگام دزدیدن آن در سر دارد!
اگر پیش گویی کتاب درست باشد، تنها «سوفی و جاش نیومن» قادر به نجات جهان هستند.

در جلد نخست این مجموعه که «کیمیاگر» نام دارد، سوفی و جاش نیومن (دوقلوهای 15 ساله) برای گذراندن تعطیلات به سان فرانسیسکو سفر می کنند و موفق میشوند در دو مغازه ی روبه روی هم کار پیدا کنند. سوفی در یک کافی شاپ و جاش در یک کتاب فروشی متعلق به نیکولاس فلامل و همسرش.
نیکولاس کیمیاگری است از قرن چهاردهم که با استفاده از دستورالعمل موجود در کتاب «کودکس» قادر است اکسیر جاودانگی بسازد!

در فصل نخست کتاب، «دکتر جان دی» به همراه چند مرد دیگر که پوستی خاکستری و چشم هایی سنگی داشتند وارد کتابفروشی میشوند و علاوه بر گروگان گرفتن «پِری» (همسر نیکولاس)، کتاب کودکس را میدزدند. البته جاش در آخرین لحظه موفق میشود دو صفحه ی آخر کتاب را پاره کند.

هدف جان دی از دزدیدن کتاب کودکس، برگرداندن باستانیان خبیث به این دنیا و نابود کردن نسل انسان هاست. هدف نیکولاس هم پس گرفتن کتاب و نجات نوع بشر است.

نکته ی جابل این است که سوفی و جاش در طول داستان کم کم متوجه می شوند که در پیش گویی های کتاب کودکس به آن ها اشاره شده است: «آن دو که یکی هستند و می توانند دنیا را نجات دهند و یا نابود کنند...»

جلد دوم مجموعه ی «نیکولاس فلامل جاودان»، «جادوگر» نام دارد. در این جلد، کتاب کودکس در دستان دکتر جان دی و باستانیان خبیث است. دکتر دی تنها دو صفحه تا بازگرداندن باستانیان خبیث به دنیا فاصله دارد؛ اما برای رسیدن به خواسته اش با یک مشکل کوچک روبه روست: دوقلوهایی که کیلومترها با او فاصله دارند.

از سوی دیگر نیکولاس و پری هم فرصت زیادی ندارند. چرا که هر یک روز بدون کتاب، آنها را به اندازهی یک سال پیر میکند!
نیکولاس دنبال راهی است تا به سوفی آموزش دهد و نیروهای جاش را نیز بیدار کند اما او هم در این راه با مشکل بزرگی روبه رو است: نیکول ماکیاولی، نویسنده ی مشهور هم در شهر پاریس زندگی می*کند و در خدمت باستانیان خبیث است. ماکیاولی مانند سایه آن ها را تعقیب می کند و دکتر دی هم در راه فرانسه است و خود را به دوقلوها می رساند!

برای این که بدانید بالاخره سوفی و جاش می توانند دنیا را نجات دهند یا نه، باید مجموعه ی «نیکولاس فلامل جاودان» را بخوانید و البته منتظر ترجمه و انتشار بقیه*ی عناوین آن باشید.

«کیمیاگر» و «جادوگر» به قلم «پونه اشجع» ترجمه و انتشارات بهنام آن ها را به ترتیب با قیمت 8500 و 11000 تومان منتشر کرده است.
از وبگاه فرهنگی ادبی سوشا

/ 0 نظر / 8 بازدید