مو، لای درز فلسفه

کتاب مو لای درز فلسفه یکی از معدود کتاب های ایرانی جذاب در مورد فلسفه است. اردلان عطارپور روزنامه نگار تقریبا سیاسی است که از قوه طنز خوبی برخوردار است و از همین طنز در نگارش این کتاب کمک گرفته است. او با کنایه زدن به جملات فیلسوفان بزرگی همچون نیچه ، دکارت و 19 فیلسوف دیگر عقاید آنها را به خواننده میاموزد و حتی به صورت کاملا محسوس به مشکلات جامعه امروزی نیز می پردازد. مو لای درز فلسفه کتاب کوچک و ارزان قیمتی است که برای هر کتابخانه ای لازم است. کتاب های فلسفی معمولا خشک و سنگین نوشته می شوند و نوجوانان ناخواسته نمی توانند علاقه ای نسبت به این موضوع شیرین داشته باشند. این کتاب با بیان ساده و نثر روان می تواند مقدمه ی خوبی برای علاقمند کردن نوجوانان و جوانان باشد.  این کتاب اولین بار سال 1383 توسط نشر "چشمه" در قطع رقعی در 120 صفحه با قیمت 900 تومان به چاپ رسید. من شدیدا خواندن این کتاب را به علاقمندان فلسفه توصیه می کنم. خلاصه از دست ندید!

/ 6 نظر / 7 بازدید
رها

هوم کنایه زدن به نیچه ....[ابرو]

هه هه...!

الان قیمت این کتاب چنده؟؟؟؟؟؟؟هه هه....به بهنام آقاییم توصیه کن خیلی اهل فلسفه است.من خیلی علاقه دارم امیدوارم بتونم پیداش کنم به راحتی...هه هه...![نیشخند]

کارتاژ

خزعبل محض بود ! به هیچ وجه طنز نبود ! یه سری شوخی های درجه 3 بود که فقط 4 تا جمله از یه سری آدم هم بینشون بود. نمونه ی طنز فلسفی خوب بعضی از کارهای وودی آلنه.

رضا كي منش

كتاب بسيار زيبايي است كه مشابه ندارد يا من نديدم

رضا كي منش

كتاب بسيار زيبايي است كه مشابه ندارد يا من نديدم

سارا خيامي

اين كتاب مو لاي درز فلسفه كتابي است كه باعث حسادت مي شود. از اينكه خودمان آن نگاه را نداريم.