بیوگرافی استفانی مایر | نویسنده سری گرگ و میشبیوگرافی استفنی مایر
تاریخ تولد : 24 دسامبر 1973
محل تولد : هارتفورد ،کانکتیکات ،ایالت متحده آمریکا
نام زمان تولد : استفنی مُرگان
اسم کوچک : اِستِمی "SteMe " و اِستِفْ " Steph "
قد : 1 متر 63 سانتی متر


استفنی در یک خانواده بزرگ در فینیکس آریزونا بزرگ شد ، او پنج برادر و خواهر به نام های : امیلی ، هایدی ، پُل ، سِثْ و جیکوب دارد . وی در کتابهای گرگ ومیش از اسمهای انها استفاده کرده است ، با ارزشترین شخصیت جیکوب بلک است که همنام برادرش میباشد . مایر در دانشگاه جوانان بیرمنگهام در یوتا حضور داشت که در آن مدرک کارشناسی زبان انگلیسی را در سال ۱۹۹۷ دریافت کرد .

او با همسرش کریستین ، که زمانی که مایر در آریزونا بزرگ میشد لقب «پانچو» را داشت آشنا شد و با او در سال ۱۹۹۴ ازدواج کرد .

مایر گفته است که ایده ی گرگ و میش در۲ ژوئن ۲۰۰۳ ودر یک خوابی به او الهام شده که مربوط به یک دختر و خون آشامی است که در چمنزار نشسته اند
ترتیب کتابهای مایر به همراه حواشی آن :

گرگ و میش یکی از بر بحث ترین کتاب های سال 2005 بود و در مدت چند هفته پس از انتشار ، در رتبه ی پنجم کتاب های پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفت . گرگ و میش در بین کتاب های پرفروش برای بزرگسالان جوان ایالت آلاباما قرار گرفت و بهترین کتاب دهه در سایت آمازون و بهترین کتاب سال پابلیشرز ویکلی شد .

مایر خیلی زود ، ماه نو ، ادامه ی گرگ ومیش را در آگوست ۲۰۰۶ منتشر کرد . که در هفته ی اول انتشار در رتبه ی پنجم پرفروشترینهای نیویورک تایمز برای کتابهای کودکان قرار گرفت . و در هفته ی دوم رتبه ی اول را کسب کرد که برای یازده هفته آن را حفظ کرد . در کل بیش از ۵۰ هفته دربین 10 کتاب برتر در این لیست ماند .

یکی دیگر از داستانهای مایر به نام شبهای مجلس رقص از جهنم ، که مجموعهای از داستانهایی در مورد شبهای رقص بد با عواملی ماورا طبیعی است . بعضی از نویسنده ها که با او در این مجموعه فعالیت کردند عبارتند از : مگ کبت ، کیم هریسون ، مایکل جف و لارن میراکل . شبهای مجلس رقص از جهنم در ۱۰ آوریل ۲۰۰۷ انتشار یافت .

در ۵ می ۲۰۰۷ ، نسخه ی مخصوص از ماه نو منتشر شد . که آن شامل : فصل های جدید از ماه نو ، پوستری از کسوف و فصل اول کسوف بود .

در همان سال 2007 ، کتاب کسوف مرزها را گذراند و طرفداران کتاب مجموعه ی گرگ و میش را تبدیل به یک پدیده ی جهانی کرد و با مهمانی و جشن های خون آشامی و چیزهای دیگر ، باعث رشد هر چه بیشتر این مجموعه شدند . . در کل این سه کتاب مجموعا ۱۴۳ هفته در لیست پرفروشترین های نیویورک تایمز بودند .

در ششم مِی 2008 ، انتشارات لیتل بروان ، کتاب میزبان مایر را که اولین کار او برای بزرگسالان به شمار می رفت را منتشر کرد . که در صدر لیست پرفروشترین های نیویورک تایمز و وال استریت زورنتال قرار گرفت . میزبان هنوز پس از یک سال در لیست کتاب های پرفروش است .

در دوم آگوست 2008 ، کتاب آخر از مجموعه ی گرگ و میش ، به نام سپیده دم در ساعت 12:01 منتشر شد . استفنی بار دیگر در برنامه" صبح بخیر آمریکا" ظاهر شد و جزو اخبار مهم رسانه های ملی مثل اینترتینمنت ویکلی ، نیوزویک ، وریتی و مجلهی پیپل قرار گرفت .

فیلم گرگ و میش به کارگردانی کاترین هاردویک و بازی رابرت پتینسون و کریستین استوارت ، در 21 نوامبر سال 2008 روی پرده ی سینماها رفت . فیلم در هفته ی اول با فروش 70 میلیون دلار ، در صدر پرفروشترین فیلم های امریکا قرار گرفت.

از http://www.forum.98ia.com

برای دانلود کتاب کسوف از مجموعه ی سوم گرگ و میش به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

http://ketabestan.persianblog.ir/post/88/

/ 0 نظر / 17 بازدید